Ważna informacja

Drodzy Klienci,

informujemy, że nasz sklep działa bez zmian, a wszystkie zamówione produkty wysyłamy najczęściej następnego dnia roboczego. Stany magazynowe towarów są na bieżąco sprawdzane i jeżeli towar jest dostępny do zakupu w sklepie online to zostanie wysłany następnego dnia roboczego. Czas dostawy uległ nieznacznemu wydłużeniu do ok. 2 dni roboczych.

Na ten moment nie jesteśmy w stanie odbierać telefonów lub robimy to sporadycznie - wyślijcie nam maila. Na proste pytania praktycznie od razu odpowie nasz dział wsparcia, na trudniejsze (np. techniczne) odpowiemy późnym wieczorem lub nad ranem. Dziękujemy za wyrozumiałość!

Toaleta turystyczna, chemiczna na jachcie 0
Toaleta turystyczna, chemiczna na jachcie

By mieć pewność, że nasza wyprawa jachtem będzie w pełni komfortowa zadbać należy między innymi o, z pozoru błahą, kwestię, jaką jest toaleta. Do wyboru mamy urządzenia morskie oraz chemiczne. W dzisiejszym tekście zajmiemy się drugimi z nich, czyli toaletami chemicznymi.

Toaleta chemiczna składa się z części górnej oraz dolnej, które łączą się ze sobą metodą wsuwania jednej w drugą. Część górna stanowi odpowiednik deski sedesowej, obok której znajduje się zbiornik z płynem dezynfekującym oraz pompka, dolny pełni natomiast funkcję zbiornika na nieczystości. Przed pierwszym użyciem, do obu części należy wlać specjalny płyn neutralizujący nieczystości.

Po skorzystaniu z takiej toalety, wysuwamy do przodu zasuwkę, pompując jednocześnie płyn z górnego zbiornika. Następnie zamykamy zasuwkę. Detergent, razem z nieczystościami, trafiając do dolnej części łączy się tam z roztworem mającym na celu zneutralizowanie zawartości.

W jaki sposób należy opróżniać toaletę chemiczną? Większość marin posiada węzły sanitarne podłączone do miejskich lub gminnych sieci kanalizacyjnych. Tam, po uprzednim uzyskaniu zgody, możemy bez obaw opróżnić zbiornik. W wielu przystaniach znajdują się urządzenia typu Toypek, do których również można wylać zawartość toalety chemicznej – nie wiąże się to bowiem z jakimkolwiek zagrożeniem ekologicznym.

Jeśli chodzi o konkretne modele, które sprawdzą się na jachcie, polecić możemy na przykład toaletę chemiczną Porta Potti 335, która w zestawie posiada specjalną płytę mocującą do podłoża.

Więcej informacji o toalecie na żaglówkę znajdziesz tutaj.

[product id="87,58"]

toalety turystyczne

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl