Toaleta turystyczna, chemiczna na jachcie 0
Toaleta turystyczna, chemiczna na jachcie

By mieć pewność, że nasza wyprawa jachtem będzie w pełni komfortowa zadbać należy między innymi o, z pozoru błahą, kwestię, jaką jest toaleta. Do wyboru mamy urządzenia morskie oraz chemiczne. W dzisiejszym tekście zajmiemy się drugimi z nich, czyli toaletami chemicznymi.

Toaleta chemiczna składa się z części górnej oraz dolnej, które łączą się ze sobą metodą wsuwania jednej w drugą. Część górna stanowi odpowiednik deski sedesowej, obok której znajduje się zbiornik z płynem dezynfekującym oraz pompka, dolny pełni natomiast funkcję zbiornika na nieczystości. Przed pierwszym użyciem, do obu części należy wlać specjalny płyn neutralizujący nieczystości.

Po skorzystaniu z takiej toalety, wysuwamy do przodu zasuwkę, pompując jednocześnie płyn z górnego zbiornika. Następnie zamykamy zasuwkę. Detergent, razem z nieczystościami, trafiając do dolnej części łączy się tam z roztworem mającym na celu zneutralizowanie zawartości.

W jaki sposób należy opróżniać toaletę chemiczną? Większość marin posiada węzły sanitarne podłączone do miejskich lub gminnych sieci kanalizacyjnych. Tam, po uprzednim uzyskaniu zgody, możemy bez obaw opróżnić zbiornik. W wielu przystaniach znajdują się urządzenia typu Toypek, do których również można wylać zawartość toalety chemicznej – nie wiąże się to bowiem z jakimkolwiek zagrożeniem ekologicznym.

Jeśli chodzi o konkretne modele, które sprawdzą się na jachcie, polecić możemy na przykład toaletę chemiczną Porta Potti 335, która w zestawie posiada specjalną płytę mocującą do podłoża.

Więcej informacji o toalecie na żaglówkę znajdziesz tutaj.

[product id="87,58"]

toalety turystyczne

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Blog wpisy
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl