Toyka Poland - najtańsze toalety turystyczne, toalety przenośne, toalety mobilne. Thetford i Separett. Wysyłka w 24h - szybka dostawa. Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem toalet turystycznych Thetford bezpośrednio od producenta. Chętnie pomagamy naszym klientom i dzielimy się radami oraz własnym doświadczeniem. Tak, żeby toaleta była dopasowana do potrzeb i służyła długie lata.

Drodzy klienci! Do toalet turystycznych Thetford używajcie tylko oryginalnych płynów Thetford. Użycie innych płynów niszczy toaletę i powoduje utratę gwarancji. Zalecamy ostrożność przy zakupach na portalach aukcyjnych.

Masz problem z wyborem? Nie możesz się zdecydować? Zadzwoń lub napisz - pomożemy, doradzimy, wyślemy. Zamówienia złożone do godz. 19:30 wysyłamy inPost tego samego dnia!

Pytania i odpowiedzi

Masz pytanie? Przeczytaj poniższe wskazówki lub skontaktuj się z nami: 46 85 890 85, 22 632 92 62, toyka@toyka.pl

 

Jaką toaletę wybrać na działkę?

Swoim Klientom na działkę polecamy toalety przenośne, których dolny zbiornik na nieczystości ma pojemność 21 l. Są to toalety:

Polecamy te toalety ze względu na wygodę siadania i wstawania z toalety. Najbardziej wymagającym Klientom, którzy pragnąc poczuć się na działce jak w domu polecamy toalety z serii Excellence – Porta Potti Excellence oraz Porta Potti Excellence Electric z elektryczną pompką do spłukiwania.

 

Która toaleta będzie najlepsza na jacht lub do przyczepy?

Zarówno na jachcie, jak i w przyczepie największy problem stanowi możliwość przymocowania toalety do podłoża – ważne jest aby toaleta była stabilna, odporna na przechyły na wodzie oraz nierówności na drodze.

Do większości małych toalet przenośnych sprzedawanych w naszym sklepie można dokupić zestaw do przymocowania toalety do podłoża. Zestaw ten pasuje do toalet PP XG, XGL, 365.

Toaleta przenośna PP Qube 335 została skonstruowana specjalnie z myślą o żeglarzach – jej wymiary są standaryzowane z jachtami, a dodatkowo w zestawie posiada zestaw mocowania do podłoża – ta toaleta nie potrzebuje żadnych dodatkowych elementów, wyjęta z opakowania jest gotowa do użycia.

Dodatkowo dla Klientów ceniących wygodę, komfort siadania i wstawania oraz ekskluzywne dodatki wnętrzarskie firma Thetford przygotowała całkiem nowe, designerskie oraz wyższe aż o 4 cm toalety przenośne z serii Excellence – Porta Potti Excellence oraz Porta Potti Excellence Electric z elektryczną pompką do spłukiwania. Do tych toalet sprzedawana jest specjalna płyta mocująca toaletę do podłoża – płyta ta zapewnia stabilność toalety oraz, co najważniejsze, umożliwia szybki i sprawny montaż/demontaż toalety z płyty w celu opróżnienia jej zawartości.

 

Jaka jest różnica pomiędzy pompką mieszkową a tłoczkową?

Pompka mieszkowa to harmonijkowa część toalety przenośnej służąca do ręcznego spłukiwania nieczystości, wymaga użycia umiarkowanej siły nacisku. Montowana jest w najprostszych rodzajach toalet przenośnych, tj. Campa Potti MG, XG, XGL.

 

Pompka tłoczkowa działa na zasadzie tłoka i cylindra, jest bardzo prosta w obsłudze, i wydajna – przy jednym naciśnięciu większa ilość wody zostaje pobrana ze zbiornika na wodę czystą i użyta do spłukania nieczystości. Montowana jest w toaletach Porta Potti Qube 335, 345, 365 oraz Excellence.

 

Jaka jest różnica pomiędzy toaletą przenośną Thetford Porta Potti  XGL a XG?

Toalety przenośne Thetford Porta Potti XG oraz XGL nie różnią się ani wymiarami, ani parametrami. Różnica polega na tym, że XGL posiada wskaźnik napełnienia zbiornika na nieczystości, a XG nie.

Wskaźnik poziomu zbiornika nieczystości - XGL

Wskaźnik poziomu zbiornika na nieczystości w toalecie przenośnej Thetford Porta Potti XGL.

 

Czy toalety o pojemności aż 21 litów są ciężkie przy opróżnianiu?

Waga każdej toalety zależy od stopnia zapełnienia dolnego zbiornika. Zalecamy opóźnianie odpowiednie do warunków i możliwości Użytkowników. Pojemność 21 litów jest jedynie maksymalną pojemnością zapełnienia dolnego zbiornika, Użytkownicy mogą opróżniać toaletę w dowolnym momencie/poziomie zapełnienia zbiornika nieprzekraczającym 21 litów.

 

Jak często trzeba opróżniać toaletę?

Opróżnianie toalety jest zależne od maksymalnej pojemności dolnego zbiornika (10, 12 lub 21 litów) oraz stopnia jej zapełnienia, na co wpływa ilość osób korzystających z toalety przenośnej. Ze swojej strony radzimy opóźniać toaletę nie rzadziej niż raz w tygodniu.

W przypadku wysokiej temperatury panującej w pomieszczaniu użytkowania toalety proponujemy opróżniać toaletę częściej w celu uniknięcia nieprzyjemnych zapachów.

 

Czy z toalety przenośnej można korzystać w zimie?

Korzystanie z toalety w pomieszczeniach nieogrzewanych, gdzie temperatura spada poniżej 0oC jest możliwe tylko pod warunkiem, że toaleta jest odpowiednio przygotowana od eksploatacji. Odpowiednie przygotowanie toalety polega na zastosowaniu innych płynów zamiast wody - płynów, które mają niższą temperaturę zamarzania niż panująca w miejscu korzystania z toalety.

 

Jakie są koszty i formy dostawy towarów zamówionych w sklepie Toyka Poland?

Wszystko na temat kosztów oraz form dostawy znajdą Państwo tutaj.

 

Jak bardzo wydajne są płyny Thetford?

Wszystkie informacje na temat wydajności oraz kosztów płynów Thetford znajdziesz w specjalnie przygotowanym artykule – tutaj. Preparaty Thetford są niezwykle wydajne, skuteczne oraz proste w obsłudze. Dzięki nim można w łatwy sposób utrzymać czystość i świeżość toalet oraz na długo zapomnieć o problemie sprzątania. Dodatkową zaletą tych płynów jest skuteczne niwelowanie zapachu. Dzięki temu korzystając z toalety na działce, jachcie lub w przyczepie kempingowej poczujesz się jak w domu.

UWAGA! Toalety przenośne firmy Thetford są wykonane z solidnego tworzywa – plastiku wysokiej jakości. W związku z tym zaleca się korzystanie z oryginalnych płynów do toalet firmy Thetford. Korzystanie z popularnych, ogólnodostępnych płynów do czyszczenia i pielęgnacji toalet domowych może przyczynić się do uszkodzenia plastiku, czego skutkiem może będzie uszkodzenie toalety oraz utrata gwarancji na zakupiony towar.

Toaleta turystyczna

Toalety turystyczne Thetford

Toalety Thetford sprawdzają się idealnie na działkach, w domach letniskowych, a nawet jachtach. Mobilne toalety nie wymagają przyłączenia do kanalizacji. Wyższe modele (Porta Potii 565 - dawniej Excellece i Excellence Ellectric) zapewnią maksymalny komfort korzystania, a także sprawdzą się dla osób wysokich lub starszych. Można je stosować nawet w bliskiej odległości od łóżka.

Toaleta turystyczna na działkę to świetne rozwiązanie w ogródkach działkowych typu ROD. Sprawdzi się również, gdy z toalety będą korzystać dzieci.

Płyny do toalet turystycznych. Chemia do toalet turystycznych

Często zastanawiamy się, czy toaleta turystyczna śmierdzi. Otóż toaleta turystyczna nie śmierdzi, o ile stosujemy odpowiednie preparaty i płyny do toalety turystycznej Thetford. Do toalet turystycznych należy stosować płyny Thetford. Płyny do toalet turystycznych Thetford należy odpowiednio dozować do zbiornika górnego i dolnego toalety. Do górnego zbiornika toalety wlewamy płyny koloru różowego. Do dolnego zbiornika - koloru zielonego lub niebieskiego. Płyny do toalet turystycznych różnią się składem, dozowaniem oraz właściwościami, w tym nutą zapachową np. lawendową. Chemia do toalet turystycznych to nie tylko płyny - istnieją też saszetki i tabletki, które są wygodniejsze w stosowaniu. Istnieją również płyny do czyszczenia toalety turystycznej, które zachowują higienę toalety, jednak nie niszczą jej powłoki. Zalecane jest również stosowanie specjalnego papieru toaletowego Aqua Soft, który rozpuszcza się w wodzie i nie zapycha zbiornika.

Toalety separujące Separett

Toalety separujące szwedzkiej firmy Separett to całkowita nowość na polskim rynku - wyjście na przeciw potrzebom ekologicznym, a także maksymalne ograniczenie nieprzyjemnych zapachów. Oddzielenie nieczystości ciekłych i płynnych pozwala je zamienić w eko nawóz. Środki czystości od producenta Separett są ekologiczne i biodegradowalne. Toalety firmy Separett sprawdzają się w domkach typu jurty, domkach holenderskich czy fińskich oraz w małych domkach, tzw. tiny house.

Toalety turystyczne – najważniejsze informacje

Co to jest toaleta turystyczna?

Toaleta turystyczna to mobilna toaleta przenośna, która sprawdzi się idealnie w miejscach bez kanalizacji np. na działce. Najpopularniejsze toalety przenośne produkuje firma Thetford. Toaleta turystyczna zapewnia komfort użytkowania jak w domu. Toaleta turystyczna składa się z dwóch zbiorników. Taka konstrukcja umożliwia mobilność i wykorzystanie toalety w miejscu bez kanalizacji.

Ile kosztuje toaleta turystyczna?

Toaleta turystyczna kosztuje średnio ok. 350 zł. Cena zależy od modelu toalety. Cena najtańszych modeli to ok. 300 zł, średniej klasy ok. 350 zł, najdroższych ok. 800 zł. Do kosztów toalety należy doliczyć koszty płynów do toalety turystycznej, średnio ok. 200 zł w sezonie (w zależności od liczby użytkowników).

Jak działa toaleta turystyczna?

Toaleta turystyczna składa się z dwóch niezależnych zbiorników – górnego na wodę czystą i dolnego na nieczystości. Z toalety korzystamy w zależności od potrzeb, a po skorzystaniu spłukujemy nieczystości do dolnego zbiornika. Dolny zbiornik opróżniamy po zapełnieniu (ok. 3-4 dnia korzystania) wylewając nieczystości przez rurę spustową. W toaletach turystycznych Thetford należy korzystać z oryginalnych płynów eksploatacyjnych producenta. Jeżeli obawiamy się smrodu to nic bardziej mylnego – toaleta turystyczna nie śmierdzi, o ile korzystamy z płynów w zalecanych proporcjach.

Jaka toaleta turystyczna?

Najpopularniejszym modelem toalety turystycznej jest Thetford Campa Potti XGL, który posiada wskaźnik zapełnienia dolnego zbiornika (zdecydowanie wygodna funkcja). Zdecydowanie najbardziej dopracowanym modelem jest toaleta turystyczna Thetford 565P, która poprzez swoje rozmiary zapewnia komfort korzystania.

Jaka toaleta chemiczna?

Jest wiele modeli toalet turystycznych, jednak kupując toaletę turystyczną zwróć uwagę na: wskaźnik zapełnienia, pompkę (tłoczkowa wymaga mniej siły niż mieszkowa), wysokość (565 to najwyższe modele). Toalety Thetford mają 3-letnią gwarancję, jednak średni czas użytkowania to 10-12 lat.

Jaka chemia do toalety turystycznej?

Chemia do toalety turystycznej powinna być oryginalna, jakiekolwiek zamienniki z drogerii uszkadzają tworzywo, z którego jest wykonana toaleta turystyczna. Do górnego zbiornika wlewamy płyn Thetford Aqua Rinse (różowy), zaś do dolnego do wyboru – zielony Aqua Ken Green lub niebieski Aqua Kem Blue.

Jaki płyn do spłuczki turystycznej?

Do spłuczki toalety turystycznej, czyli do górnego zbiornika nadaje się tylko płyn Thetford Aqua Rinse (różowy). Istnieje wiele opakowań tego płynu. Zdecydowanie rekomendujemy Aqua Rinse 0,75 l, który jest najbardziej skoncentrowanym płynem.

Gdzie kupić chemię do toalety?

Chemię do toalety turystycznej Thetford można kupić online. Jeden z najtańszych sklepów z oryginalną chemią Thetford to www.toyka.pl

Czym zastąpić płyn do toalet turystycznych?

Niczym, a już na pewno nie środkami z drogerii. Każdy inny nieoryginalny płyn może uszkodzić powłokę toalety, czyli tworzywo, z którego jest zrobiona toaleta turystyczna. Oprócz uszkodzeń typowo mechanicznych są też uszkodzenia wizualne – od razu toaleta robi się pożółkła. Niestety w konsekwencji następuje utrata gwarancji.

Jaki papier rozpuszczalny do toalety turystycznej?

Papier rozpuszczalny w wodzie to Thetford Aqua Soft – szybko rozmięka i rozpada się na małe kawałki, przez co nie zapycha zbiornika i rury spustowej przy opróżnianiu toalety.

Jaka toaleta na działkę?

Najpopularniejszym modelem toalety turystycznej na działkę jest Thetford Campa Potii XGL, która posiada wskaźnik zapełnienia nieczystości. Dla osób z większym budżetem polecamy toaletę turystyczną Thetford 565P, która jest o wiele wyższa i ładniejsza, ma popke tłoczkową (łatwiejszą w obsłudze) i oczywiście posiada wskaźnik zapełnienia dolnego zbiornika nieczystości. Należy również dokupić płyny chemiczne.

Jakie toalety turystyczne są najlepsze?

Najlepsze toalety turystyczne to takie, które odpowiadają naszym potrzebom. Zdecydowanie najwięcej klientów decyzuje się na model toalety turystycznej Thetford Campa Potti XGL. Jeżeli szukamy toalety turystycznej dla osoby starszej o wiele lepiej sprawdzi się model 565P lub 565 Ellectic, ponieważ są o wiele wyższe i zapewniają komfort korzystania. Jeśli osoba starsza nie ma siły w rękach – wybierzmy model z elektryczną pompką Thetford 565 Ellectic.

Jak rozwiązać problem WC na działce?

Brak WC na działce można znacznie obniżyć komfort a nawet chęc korzystania z uroków natury. Toaleta turystyczna to idealne rozwiązanie na brak WC na działce. Mobilna, niewymagająca kanalizacji toaleta może stanąć w domku. Jeżeli korzystamy z oryginalnych płynów Thetford to toaleta turystyczna jest bezwonna, więc nie należy się obawiać – toaleta turystyczna nie śmierdzi.

Jak korzystać z toalety chemicznej?

Z toalety chemicznej należy korzystać jak z domowej toalety, a po każdym skorzystaniu spłukać wodą z różowym płynem Thetford Aqua Rinse. Spłukiwanie następuje to kilkukrotnym naciśnięciu pompki. Dolny zbiornik na nieczystości należy opróżniać, wtedy, kiedy jest taka potrzeba – wskaże nam to wskaźnik zapełnienia. Zazwyczaj opróżnianie następuje nie rzadziej niż raz na tydzień. Toaletę należy też opróżnić przed wyjazdem z działki do domu (np. w niedzielę wieczorem).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl