Separett Villa 9011 toaleta samokompostująca bez wody

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 2 dni
Cena: 3 198,00 zł 3198.00
Cena netto: 2 600,00 zł
ilość szt.

Opis

Toalety i akcesoria Separett bezpośrednio do oficjalnego przedstawiciela szwedzkiej firmy Separett. Najlepsze ceny. Możliwość negocjacji przy zamówieniach hurtowych. Szwedzka jakość, polska cena.

Darmowa dostawa.

 

Czym jest toaleta separująca Separett?

W toalecie separującej kompostującej VILLA 9011 firmy Separett stałe i ciekłe nieczystości są względem siebie odseparowane. Mocz prowadzony jest rurą do domowego systemu ściekowego, zbiornika odsączającego albo innego zbiornika, gdzie jest przechowywany a następnie używany jako nawóz. Odseparowywanie moczu oznacza, że nie może on wydzielać żadnych nieprzyjemnych zapachów. Nieczystości stałe i papier toaletowy są zbierane w kontenerze wewnątrz toalety separującej, suchej Sepparet. Wbudowany, energooszczędny wentylator, utrzymuje toaletę VILLA 9011 całkowicie pozbawioną wilgoci i zapachów, a odseparowywanie cieczy od nieczystości stałych, oznacza, że odór jest niwelowany.

Wraz z pojawieniem się szwedzkiej toalety kompostującej Villa 9011 firmy Separett, wyraźnie poprawił się standard toalet działkowych w Polsce. Toalety separujące firmy Separett, które zostały zaprojektowane mając na uwadze ekologię i środowisko, doskonale zapewnią użytkowanie przez wiele lat. Pod względem stabilności i wyglądu z całą pewnością możemy je porównać do naszych domowych toalet. Pierwsze toalety separujące firmy Separett zostały wyprodukowane ponad 25 lat temu. Zaprojektowane są tak, aby spełnić oczekiwania klientów pod względem wygody, jak również wymagań władz lokalnych dotyczące ochrony środowiska.

Gdzie stosujemy toaletę kompostującą Separett?

Toaleta Separett to idealne rozwiązane we wszystkich miejscach bez dostępu do sieci wodno-kanalizacyjnej. Sprawdzi się idealnie w domkach letniskowych, domkach w górach, miejscach, do których uciekamy od codzienność (jednak cenimy sobie pewien poziom i chcemy mieć elegancką łazienkę).

Najlepiej ją zamontować w środku w domku i cieszyć się komfortem korzystania jak z domowej toalety.

 

Dla kogo jest toaleta sucha Separett?

Toaleta Separett to idealne rozwiązanie dla osób:

 • mających domki działkowe w miejscach bez dostępu do sieci wodno-kanalizacyjnej
 • mających domki w górach
 • wysokich lub starszych - ergonomiczna wysokość zapewni wygodę korzystania
 • ceniących sobie komfort
 • szanujących środowisko
 • lubiących zainwestować w porządny, trwały i dobry jakościowo produkt oraz nie martwić się o jakiekolwiek usterki

 

Jak działa toaleta kompostująca sucha Separett?

W toaletach separujących Separett ciekłe i stałe nieczystości są odseparowane względem siebie. Mocz jest prowadzony rurą do domowego systemu ściekowego, zbiornika odsączającego lub innego zbiornika, gdzie jest przechowywany a następnie używany jako nawóz. Odseparowywanie moczu oznacza, iż nie może on wydzielać żadnych nieprzyjemnych zapachów. Nieczystości stałe oraz papier toaletowy są zbierane w kontenerze wewnątrz toalety. Energooszczędny, wbudowany wentylator, utrzymuje toaletę całkowicie pozbawioną zapachów i wilgoci, a odseparowywanie cieczy od nieczystości stałych, oznacza iż odór jest niwelowany.

Toaleta kompostująca, separująca bez wody Villa 9011 może być zainstalowana zarówno w ciepłych jaki i zimnych pomieszczeniach. Toaleta w zależności od potrzeb może być zamontowana do ściany lub podłogi. Jej instalacja odbywa się za pomocą przewodu wentylacyjnego o średnicy 75mm i długości 40cm, który może być poprowadzony bezpośrednio przez ścianę zewnętrzną oraz wężem do odprowadzania moczu o średnicy 32mm i długości 2 m.

Wbudowane w toalecie separującej Separett wentylatory z 2-stopniową skalą intensywności nawiewu, w sposób cichy oraz efektywny usuwają zapachy i wilgoć z toalety. Odseparowanie moczu na zewnątrz gwarantuje nam całkowity brak nieprzyjemnych zapachów.

Czysty mocz może być odprowadzony bezpośrednio do domowego systemu kanalizacyjnego, zbiornika odsączającego lub do innego zbiornika. Rozcieńczony mocz (1 L moczu : 8 L wody) może być użyty jako nawóz na trawniki i krzewy. Mamy dwie możliwości korzystania z wewnętrznego zbiornika na nieczystości stałe.

Toaleta Separująca Opcja 1

Ze zbiornika można korzystać bez użycia biodegradowalnej torby. Gdy zbiornik jest pełen, na jego miejsce wstawiamy nowy. Nagromadzone nieczystości w zbiorniku należy wymieszać z ziemią, przykryć pokrywą i odstawić na 6 miesięcy.

Toaleta Separująca Opcja 2

Ze zbiornika można korzystać z użyciem torby biodegradowalnej. Gdy torba jest już pełna, nieczystości należy wymieszać z ziemią i zakopać. Okres kompostowania trwa około 6 miesięcy.

 

Wentylator powinien pracować na I biegu nieustannie, gdyż przedłuża to jego żywotność oraz pomaga usuwać wilgoć na zewnątrz. Wentylator może być wyłączony jedynie w przypadku gdy toaleta jest zamknięta oraz gdy zbiornik na nieczystości stałe jest pusty. W przeciwnym wypadku do toalety mogą dostać się muchy. II bieg wentylatora włączać okazjonalnie wedle potrzeb. Toalety separujące Separett powinny być czyszczone detergentem nie rysującym powierzchni.

Z toalety należy zawsze korzystać na siedząco. Nacisk użytkownika na deskę sedesową otwiera toaletę. Przednia misa odseparowuje mocz z toalety. Nie zaleca się dodawania żadnych preparatów do zbiornika na nieczystości stałe. Składniki zbiornika powinny pozostać wysuszone i przeznaczone do kompostowania.W przypadku korzystania z toalety 4 osób dziennie, wewnętrzny zbiornik wystarczy na 3-6 tygodni. Toalety Separett są odporne na niską temperaturę , dlatego mogą być przechowywane w zimnych pomieszczeniach. Należy jednak pamiętać, że przy niskich temperaturach plastik staje się bardziej kruchy.

 

Dane techniczne toalety separującej Separret

 • Materiał: polipropylen o wysokim połysku, odporny na warunki zewnętrzne, podlegający recyklingowi
 • Zbiornik wewnętrzny: 23L, polipropylen podlegający recyklingowi
 • Napięcie: 230V/16,5/11W (gdy pracuje na prądzie zmiennym), 12V/2,5W/210mA (gdy pracuje na prądzie stałym)
 • Zużycie energii: 0,396/0,276kWh/24h (gdy pracuje na prądzie zmiennym), 0,06kWh/25h (gdy pracuje na prądzie stałym)
 • Podłączenie elektryczne: 1,7m przewód, gniazdko z uziemieniem
 • Poziom hałasu wentylatora: 41/31 dB(A)
 • Waga: ok. 20 kg

 

Wyposażenie

 • przewód wentylacyjny 40cm, Ø 75mm
 • rura/wąż do odprowadzania moczu 2m, Ø 32mm
 • kolanko 90°
 • 3 zbiorniki na nieczystości stałe
 • 2 pokrywy
 • 10 toreb na nieczystości stałe
 • kapturek z siatką
 • kratka wentylacyjna
 • silikon
 • śruby mocujące
 • łącznik rur Ø 75mm
 • uszczelka dolna
 • wzornik otworów ściennych
 • klamra kątowa

Jaka jest różnica pomiędzy Separett Villa 9000 a Separett Villa 9011?

 • Separett Villa 9000 pracuje tylko na prądzie 230 V oraz posiada wentylator dwubiegowy
 • Separett Villa 9011 pracuje na prądzie zmiennym 230 V lub prądzie stałym 12 V oraz posiada wentylator jednobiegowy

 

Dane techniczne

Zużycie energii w 24h (kWh) 0,060
Wysokość siedziska (mm) 440
Waga (kg) 19
Wysokość (mm) 541
Szerokość (mm) 456
Głębokość (mm) 672

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (5)

17 września 2017

Świetny patent do domku na działce. Polecam!

22 kwietnia 2018

W końcu coś ekologicznego z branży toalet przenośnych

7 grudnia 2018

Mam w domku. Jest świetna.

11 grudnia 2018

Zamówiona i sprawdzona. Polecam!

13 listopada 2020

Naprawdę się sprawdza. Warta swojej ceny. Polecam!

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl