Promocje
Aqua Kem Blue 2 l niebieski płyn Thetford
Aqua Kem Blue 2 l niebieski płyn Thetford
57,20 zł 50,00 zł 46,50 zł 40,65 zł
szt.
Aqua Kem Blue 2 l LAVENDER niebieski płyn Thetford o zapachu lawendy
Aqua Kem Blue 2 l LAVENDER niebieski płyn Thetford o zapachu lawendy
57,20 zł 50,00 zł 46,50 zł 40,65 zł
szt.
Aqua Kem Blue Sachets 450g Thetford
Aqua Kem Blue Sachets 450g Thetford
61,50 zł 53,00 zł 50,00 zł 43,09 zł
szt.
Campa Green 2 l zielony płyn Thetford
Campa Green 2 l zielony płyn Thetford
54,00 zł 51,66 zł 43,90 zł 42,00 zł
szt.
Thetford Campa Potti XGL toaleta turystyczna przenośna chemiczna
Thetford Campa Potti XGL toaleta turystyczna przenośna chemiczna
258,30 zł 246,00 zł 210,00 zł 200,00 zł
szt.
Thetford Campa Potti XG toaleta turystyczna przenośna chemiczna
Thetford Campa Potti XG toaleta turystyczna przenośna chemiczna
246,00 zł 236,00 zł 200,00 zł 191,87 zł
szt.
Toaleta do kampera i przyczepy kempingowej 0
Toaleta do kampera i przyczepy kempingowej

Choć wielu turystów nie wyobraża sobie rezygnacji z hotelowych wygód i zawsze najchętniej wybierają opcję „all inclusive”, to jednak miłośników caravaningu, kamperów i przyczep kempingowych nie brakuje. Kto nie posmakował tego rodzaju podróży, nie potrafi zrozumieć, ile frajdy one dają. Owszem, wiążą się z koniecznością poradzenia sobie z pewnymi niedogodnościami i brakiem wygód np. utrudnionym dostępem do toalety. Co zrobić, jeśli chcesz zatrzymać się przyczepą w miejscu, gdzie nie ma toalety? Czy jesteś skazany na „chodzenie w krzaczki” za potrzebą? Nic podobnego! Rozwiązaniem może okazać się przenośna toaleta turystyczna.

Jaką toaletę przenośną wybrać do kampera?

Istnieją dwie opcje toalet do kampera. Można wybrać zabudowaną toaletę kasetową, którą montujemy na stałe w pojeździe lub kupić toaletę turystyczną, którą można przenosić. Toaleta kasetowa jest bardzo komfortową opcją dla właściciela kampera, jednak wiąże się z większymi wydatkami (ok. 2 tys. zł) i jest zamontowana na stałe w kamperze.

Dużo bardziej praktyczną opcją są toalety turystyczne Thetford, które są tańsze oraz mogą być używane w wielu miejscach (są przenośne). Dodatkowo taka toaleta zajmuje mało miejsca, co jest bardzo użyteczne w transporcie. Toalety chemiczne to znacznie lepsza i bardziej komfortowa opcja. Pozwalają na wielokrotne użycie, są lekkie, zajmują mało miejsca, łatwo je opróżnić i wyczyścić. Poza tym nie wydzielają się z nich nieprzyjemne zapachy. Jeśli często wyjeżdżasz na kemping lub pod namiot, warto podarować sobie tę odrobinę komfortu. Taką toaletę bez problemu zmieścisz w bagażniku, a nawet pod siedzeniem. Jeśli masz naprawdę mało miejsca, możesz rozłożyć ją na dwie części, a wtedy z pewnością dasz sobie radę z pakowaniem.

Jak działa toaleta turystyczna Thetford?

Toalety chemiczne dzielą się na dwie główne części: zbiornik wody czystej (górny) i zbiornik na nieczystości (dolna część). Gdy zbiornik dolny zostanie zapełniony toaletę turystyczną należy opróżnić w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach. Takie punkty odbioru ścieków znajdują się w pobliżu zbiorczych kempingów, pól namiotowych, a czasami nawet na stacjach benzynowych. Poziom zapełnienia zbiornika na nieczystości jest wskazywany przez niektóre toalety wyposażone w taką funkcję – np. toalety turystyczne Thetford XGL.

[product id="88"]

 

Jaki model toalety turystycznej wybrać do kampera?

Toaleta do kampera powinna być lekka i kompaktowa, by można było łatwo ją zapakować. Ważne jest również, by miała odpowiednią pojemność: zbyt mała toaleta będzie wymagała częstego opróżniania, ale zbyt duża może okazać się za ciężka. Warto rozważyć wszystkie za i przeciw każdej opcji. Dobrym pomysłem jest wybranie toalety z płytą mocującą, by na stałe przytwierdzić ją do podłoża.

Najpopularniejsze toalety turystyczne do kampera to:

[product id="89,88,85,87,84,83"]

 

Możliwość dokupienia zestawów do mocowania toalety do podłoża:

[product id="119,118"]

 

Jakich środków chemicznych używać do toalety turystycznej w kamperze?

W celu utrzymania toalety w czystości, zapobiegania pojawieniu się nieprzyjemnych zapachów i umożliwieniu wstępnego rozpuszczenia fekaliów do wody w zbiornikach należy dolać odpowiednie płyny do toalet przenośnych (np. Aqua Rinse Plus do zbiornika wody czystej i Aqua Kem Green do zbiornika na nieczystości – dostępne w zestawie Duopack). Rekomendujemy korzystanie z papieru toaletowego firmy Thetford, Aqua Soft. Posiada on właściwości, które zwiększają jego rozpuszczalność w wodzie, co ułatwia opróżnianie zbiornika na nieczystości (zapobiega zatykaniu się rury spustowej).

Dodatkowo, aby dbać o czystość posiadanej toalety turystycznej Thetford należy używać odpowiednich środków czyszczących misę sedesową oraz pozostałe elementy:

  • Bathroom Cleaner – wyczyścisz nim całą toaletę, jest bezpieczny dla HDPE (plastiku wysokiej gęstości, z którego zrobiona jest toaleta),
  • Toilet Bowl Cleaner – służy do czyszczenia misy sedesowej, nie jest żrący i nie uszkodzi tworzywa toalety,
  • Smar Seal Lubricant – środek do czyszczenia uszczelek.

[product id="68, 67,69"]

 

toalety turystyczne

Komentarze do wpisu (0)

Blog kategorie
Blog chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl