Toaleta do kampera i przyczepy kempingowej 1
Toaleta do kampera i przyczepy kempingowej

Choć wielu turystów nie wyobraża sobie rezygnacji z hotelowych wygód i zawsze najchętniej wybierają opcję „all inclusive”, to jednak miłośników caravaningu, kamperów i przyczep kempingowych nie brakuje. Kto nie posmakował tego rodzaju podróży, nie potrafi zrozumieć, ile frajdy one dają. Owszem, wiążą się z koniecznością poradzenia sobie z pewnymi niedogodnościami i brakiem wygód np. utrudnionym dostępem do toalety. Co zrobić, jeśli chcesz zatrzymać się przyczepą w miejscu, gdzie nie ma toalety? Czy jesteś skazany na „chodzenie w krzaczki” za potrzebą? Nic podobnego! Rozwiązaniem może okazać się przenośna toaleta turystyczna.

Jaką toaletę przenośną wybrać do kampera?

Istnieją dwie opcje toalet do kampera. Można wybrać zabudowaną toaletę kasetową, którą montujemy na stałe w pojeździe lub kupić toaletę turystyczną, którą można przenosić. Toaleta kasetowa jest bardzo komfortową opcją dla właściciela kampera, jednak wiąże się z większymi wydatkami (ok. 2 tys. zł) i jest zamontowana na stałe w kamperze.

Dużo bardziej praktyczną opcją są toalety turystyczne Thetford, które są tańsze oraz mogą być używane w wielu miejscach (są przenośne). Dodatkowo taka toaleta zajmuje mało miejsca, co jest bardzo użyteczne w transporcie. Toalety chemiczne to znacznie lepsza i bardziej komfortowa opcja. Pozwalają na wielokrotne użycie, są lekkie, zajmują mało miejsca, łatwo je opróżnić i wyczyścić. Poza tym nie wydzielają się z nich nieprzyjemne zapachy. Jeśli często wyjeżdżasz na kemping lub pod namiot, warto podarować sobie tę odrobinę komfortu. Taką toaletę bez problemu zmieścisz w bagażniku, a nawet pod siedzeniem. Jeśli masz naprawdę mało miejsca, możesz rozłożyć ją na dwie części, a wtedy z pewnością dasz sobie radę z pakowaniem.

Jak działa toaleta turystyczna Thetford?

Toalety chemiczne dzielą się na dwie główne części: zbiornik wody czystej (górny) i zbiornik na nieczystości (dolna część). Gdy zbiornik dolny zostanie zapełniony toaletę turystyczną należy opróżnić w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach. Takie punkty odbioru ścieków znajdują się w pobliżu zbiorczych kempingów, pól namiotowych, a czasami nawet na stacjach benzynowych. Poziom zapełnienia zbiornika na nieczystości jest wskazywany przez niektóre toalety wyposażone w taką funkcję – np. toalety turystyczne Thetford XGL.

[product id="88"]

 

Jaki model toalety turystycznej wybrać do kampera?

Toaleta do kampera powinna być lekka i kompaktowa, by można było łatwo ją zapakować. Ważne jest również, by miała odpowiednią pojemność: zbyt mała toaleta będzie wymagała częstego opróżniania, ale zbyt duża może okazać się za ciężka. Warto rozważyć wszystkie za i przeciw każdej opcji. Dobrym pomysłem jest wybranie toalety z płytą mocującą, by na stałe przytwierdzić ją do podłoża.

Najpopularniejsze toalety turystyczne do kampera to:

[product id="89,88,85,87,84,83"]

 

Możliwość dokupienia zestawów do mocowania toalety do podłoża:

[product id="119,118"]

 

Jakich środków chemicznych używać do toalety turystycznej w kamperze?

W celu utrzymania toalety w czystości, zapobiegania pojawieniu się nieprzyjemnych zapachów i umożliwieniu wstępnego rozpuszczenia fekaliów do wody w zbiornikach należy dolać odpowiednie płyny do toalet przenośnych (np. Aqua Rinse Plus do zbiornika wody czystej i Aqua Kem Green do zbiornika na nieczystości – dostępne w zestawie Duopack). Rekomendujemy korzystanie z papieru toaletowego firmy Thetford, Aqua Soft. Posiada on właściwości, które zwiększają jego rozpuszczalność w wodzie, co ułatwia opróżnianie zbiornika na nieczystości (zapobiega zatykaniu się rury spustowej).

Dodatkowo, aby dbać o czystość posiadanej toalety turystycznej Thetford należy używać odpowiednich środków czyszczących misę sedesową oraz pozostałe elementy:

  • Bathroom Cleaner – wyczyścisz nim całą toaletę, jest bezpieczny dla HDPE (plastiku wysokiej gęstości, z którego zrobiona jest toaleta),
  • Toilet Bowl Cleaner – służy do czyszczenia misy sedesowej, nie jest żrący i nie uszkodzi tworzywa toalety,
  • Smar Seal Lubricant – środek do czyszczenia uszczelek.

[product id="68, 67,69"]

 

Jeżeli nadal nie wiesz jaka toaleta najlepiej sprawdzi się w Twoim kamperze napisz do nas na email toyka@toyka.pl lub zadzwoń na nr 602 23 29 20

toalety turystyczne

Komentarze do wpisu (1)

8 lipca 2020

Jak rozwiązać problem, gdy nie świeci dioda (kontrola napełnienia kasety) w kamperze ?

Submit
Blog wpisy
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl