Toaleta na jachcie 0
Toaleta na jachcie

Każdy żeglarz wie, że temat toalety na żaglówce budzi najwięcej kontrowersji. Jachty morskie są przygotowane do przemierzania znacznych odległości bez cumowania, w związku z tym posiadają toaletę zamontowaną na stałe. Problem pojawia się na żaglówkach czarterowanych na Mazurach czy nad Zegrzem, a szczególności, gdy wybieramy się na urlop z rodziną, w szczególności, gdy na żaglówce będą również dzieci. Firmy czarterowe mogą w swojej ofercie posiadać możliwość wypożyczenia jachtu z toaletą, jednak jeszcze nie jest to popularna usługa. By mieć pewność, że nasza wyprawa jachtem będzie w pełni komfortowa zadbać należy między innymi o kwestię, jaką jest toaleta turystyczna chemiczna.

W jaki sposób korzystać z toalety chemicznej na jachcie?

Toaleta chemiczna składa się z części górnej oraz dolnej, które łączą się ze sobą metodą wsuwania jednej w drugą. Część górna stanowi odpowiednik deski sedesowej, obok której znajduje się zbiornik wodą i płynem ułatwiającym spłukiwanie Aqua Rinse Plus oraz pompka. Dolny zbiornik pełni natomiast funkcję zbiornika na nieczystości, do którego dodajemy płyn o właściwościach neutralizujących zapachy, np. Aqua Kem Blue Lavender o zapachu lawendy. Po skorzystaniu z takiej toalety, wysuwamy do przodu zasuwkę, pompując jednocześnie płyn z górnego zbiornika. Następnie zamykamy zasuwkę. Detergent, razem z nieczystościami, trafiając do dolnej części łączy się tam z roztworem mającym na celu zneutralizowanie zawartości. Rekomendujemy korzystanie również z papieru toaletowego Aqua Soft, który rozpuszcza się w wodzie szybciej i łatwiej niż klasyczny papier toaletowy, co ułatwia opróżnianie toalety.

W jaki sposób opróżniać toaletę chemiczną?

Większość marin posiada węzły sanitarne podłączone do miejskich lub gminnych sieci kanalizacyjnych. Tam, po uprzednim uzyskaniu zgody, możemy bez obaw opróżnić zbiornik. W wielu przystaniach znajdują się urządzenia typu Toypek, do których również można wylać zawartość toalety chemicznej – nie wiąże się to bowiem z jakimkolwiek zagrożeniem ekologicznym.

Jak czyścić toaletę na jachcie?

Toaleta chemiczna również wymaga utrzymania czystości i higieny. Nie należy czyścić jej ogólnodostępnymi środkami, ponieważ środki te niszczą strukturę toalety, zmieniają jej kolor, a korzystanie z środków innych niż środki z oferty Thetford powoduje utratę gwarancji. Polecamy takie środki do czyszczenia toalet jak:

[product id="68,67,66"]

 

Jaki model toalety chemicznej wybrać na jacht?

Z modeli, które sprawdzą się na jachcie, polecić możemy na przykład toaletę chemiczną Thetford Porta Potti 335, która w zestawie posiada specjalną płytę mocującą do podłoża. Jednak do innych toalet Thetford, m.in. Thetford Campa Potti XG, Thetford Campa Potti XGL, Thetford Porta Potti Qube 365 można dokupić Zestaw mocujący toalety Qube 365, XG, XGL, a do toalet linii Excellence, tj. Thetford Porta Potti 565P i Thetford Porta Potti 565 Electric 565Epłytę do mocowania toalety.

[product id="87,89,88,85,119,84,83,118"]

 

Jeżeli nadal nie wiesz jaka toaleta najlepiej sprawdzi się jako toaleta na jachcie napisz do nas na email toyka@toyka.pl lub zadzwoń na nr 602 23 29 20

toalety turystyczne

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Blog wpisy
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl