Toaleta na budowę, WC na budowę 2
Toaleta na budowę

Toaleta na budowę, WC na budowę

Budowa domu wiąże się z dużą ilością emocji oraz spraw organizacyjnych, które musimy załatwić i zazwyczaj wszystkie są pilne. Gdy rozpoczynamy budowę domu musimy pamiętać o wielu rzeczach związanych z materiałami oraz całym przedsięwzięciem. Jednak nie możemy zapomnieć, że naszej ekipie budowlanej należy zabezpieczyć zaplecze socjalne, WC na budowie. To znaczy, że pracownicy muszą mieć miejsce, gdzie mogę zjeść, przebrać się, ale również skorzystać z toalety na budowie. Niektórzy kierownicy budowy sami organizują część socjalną dla swoich pracowników, jednak w większości przypadków leży to w gestii inwestora. Wtedy naszym obowiązkiem jest zapewnienie pracownikom odpowiednich warunków socjalnych i sanitarnych. Za miejsce do zjedzenia i przebrania się służy zazwyczaj barak lub przyczepa. Taki barakowóz można wypożyczyć lub kupić. Jednak dylemat zaczyna się z toaletą na budowie.

Toaleta na budowę kupić czy wynająć

Toaletę na budowie można oczywiście wykonać samemu, jednak z uwagi na ekologię i ochronę środowiska nie powinniśmy budować całej toalety tylko kupić specjalny zbiornik do toalety przenośnej i odpowiednio go zabudować – drewnem lub blachą.

Toaletę przenośną na budowę możemy również wynająć lub kupić. Wybór opcji zależy w głównej mierze od naszym możliwości finansowych oraz przewidywanego czasu trwania budowy. Gdy WC na budowie będzie potrzebne dłużej niż 6 miesięcy zalecamy zakup, ponieważ jest to bardziej opłacalne długoterminowo. Gdy wynajmujesz toaletę musisz zapłacić opłatę stałą za wynajem toalety oraz opłaty dodatkowe związane z wywozem nieczystości. Gdy masz swoją toaletę przenośną TOYPEK płacisz tylko za przyjazd wozu od opróżnienia toalety.

Podczas budowy domu może zdarzyć się taka sytuacja, że chwilowo będzie Ci brakować pieniędzy. Możesz zostać zmuszony do sprzedaży mieszkania i tymczasowego zamieszkania w nie do końca urządzonym nowym domu. Wtedy masz już problem toalety z głowy. Może to nie jest komfortowe rozwiązanie na dłużej, jednak jako opcja tymczasowa sprawdzi się idealnie.

Warto mieć z tyłu głowy, że wynajem toalet, w szczególności w sezonie letnim jest bardzo limitowaną usługą, ponieważ firmy wynajmujące toalety wypożyczają je na różnego rodzaju eventy/festiwale plenerowe i nie dysponują już wolnymi toaletami dla osób fizycznych.

Jeśli zdecydujesz się na zakup toalety przenośnej TOYPEK na budowę ograniczysz również koszty wywozu nieczystości. Zbiornik w tej toalecie ma aż 250 litrów pojemości, inne toalety mają zbiorniki raczej 200-litrowe. Takie rozwiązanie powoduje, że szambiarka przyjeżdża do Ciebie aż o 25% rzadziej niż do osoby, która posiada standardową toaletę przenośną. Tym samym oszczędzasz 25%. Toaletę przenośną TOYPEK możesz kupić z różnym wyposażeniem:

[product id="122,124,127,123"]

 

toalety turystyczne

Komentarze do wpisu (2)

5 czerwca 2019

Dzięki za artykuł.

15 października 2019

Dzięki!

Submit
Blog wpisy
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl