Toaleta na działkę 6
Toaleta na działkę

Toaleta na działkę. Jeśli twoja działka to nie jedynie kawałek trawy, na którym robisz grilla maksymalnie kilka razy w roku, ale miejsce, w którym spędzasz większość urlopu i niemal każdy weekend, to znak, że problem braku toalety na działce z pewnością ciebie dotyczy lub dotyczył (ale już go rozwiązałeś). Jeżeli należysz do tej pierwszej grupy i zastanawiasz się, co zrobić z ww. problemem, możemy zaproponować ci rozwiązanie: toaletę przenośną na działkę. Dlaczego warto kupić toaletę turystyczną na działkę i co warto o niej wiedzieć?

Dlaczego powinieneś wybrać toaletę przenośną na działkę?

Ogródki działkowe często zapewniają dostęp do kanalizacji, dlatego możesz zdecydować się na podłączenie zwykłej toalety stacjonarnej. Możesz tak zrobić, ale taki wybór wiąże się z większymi niedogodnościami. Konieczność zadbania o odpowiedni montaż i przyłączenie toalety do kanalizacji, a także konieczność pamiętania o tym, by wyłączyć ją na okres zimowy. Toalety przenośne są znacznie wygodniejsze.

Jaką toaletę wybrać na działkę?

W naszej ofercie posiadamy różnego rodzaju toalety, które sprawdzą się na działkach. Ich zróżnicowanie jest dopasowane do Twoich potrzeb i budżetu:

  • Toalety Thetford. Stawiamy je w środku w domku działkowym. Są one produktem cieszącym się największa popularnością wśród naszych klientów. Są lekkie i wytrzymałe, a przy tym ich obsługa jest bardzo prosta. Dodatkowo są bardzo ekonomiczne w użyciu.
  • Toalety Separett. Klienci ceniący komfort, a przy tym dbający o środowisko, decydują się na zakup toalety separującej firmy Separett, model Villa 9011 lub 9000. W tych toaletach został zastosowany system oddzielania nieczystości płynnych od nieczystości stałych, w efekcie czego nasze nieczystości po pierwsze nie wydzielają żadnych zapachów, a po drugie służą jako naturalny nawóz roślin ogrodowych.

Poniżej opisujemy poszczególne rodzaje tych toalet i pomagamy wybrać tę właściwą toaletę na działkę

Jak używać toalety turystycznej Thetford na działce?

Toaleta chemiczna ma prostą budowę. Składa się z dwóch, głównych części: zbiornika wody czystej i zbiornika na nieczystości. Po skorzystaniu z toalety wystarczy nacisnąć kilkukrotnie na spłuczkę. Lepsze modele toalet chemicznych wyposażone są we wskaźnik pokazujący stopień napełnienia zbiornika na nieczystości. Po osiągnięciu wartości maksymalnej zbiornik należy opróżnić. Jeśli jednak nie korzystasz stale z toalety, warto opróżniać go częściej. W przypadku weekendowego pobytu można napełnić zbiorniki np. w piątek wieczorem i opróżnić w niedzielę. Oprócz wody należy używać także specjalnych płynów do toalet: płynu do zbiornika na wodę czystą (np. Aqua Rinse Plus) i płynu do zbiornika na nieczystości (np. Aqua Kem Green). Ten pierwszy pomaga w dezynfekcji i zapewnia przyjemny zapach podczas spłukiwania, a ten drugi ułatwia rozpuszczanie fekaliów, przez co opróżnianie toalety jest łatwiejsze. Warto korzystać również ze specjalnego papieru toaletowego Aqua Soft, ponieważ dużo łatwiej rozpuszcza się on w wodzie, co ułatwia opróżnianie zbiornika fekaliów.

Który model toalety Thetford wybrać na działkę?

Wszystko zależy od twoich potrzeb. Toalety przenośne różnią się wysokością, pojemnością i wyglądem. Jeśli z toalety będą korzystać osoby starsze lub mające problemy ze swobodnym poruszaniem się, najwygodniejszym rozwiązaniem będzie toaleta wysoka. Jeżeli jednak z toalety korzystać będą głównie dzieci, najlepszy wybór to toaleta niska, na której usiądą bez problemu. Innym ważnym aspektem jest pojemność. Zastanów się, jak często będziesz korzystać z toalety, by wybrać odpowiednią wielkość dla siebie.

Najczęściej wybierane toalety na działkę typu ROD to:

[product id="89,88,84,83"]

 

Jak używać toalety kompostującej Separett na działce?

Toalety Separett są typem samokompostujących toalet, w których ciekłe i stałe nieczystości są odseparowane względem siebie. Mocz jest prowadzony rurą do domowego systemu ściekowego, zbiornika odsączającego lub innego zbiornika, gdzie jest przechowywany a następnie używany jako nawóz. Odseparowywanie moczu oznacza, iż nie może on wydzielać żadnych nieprzyjemnych zapachów. Nieczystości stałe oraz papier toaletowy są zbierane w kontenerze wewnątrz toalety. Energooszczędny, wbudowany wentylator, utrzymuje toaletę całkowicie pozbawioną zapachów i wilgoci, powodując, że toaleta jest całkowicie bezzapachowa. Rozcieńczony mocz może być użyty jako nawóz do trawników i pod krzewy, zaś nieczystości stałe posłużą jako nawóz.

Toaleta Separett Villa 9000 oraz 9011 może być zainstalowana zarówno w ciepłych, jak i w zimnych pomieszczeniach. Toaleta wedle potrzeb może być zamontowana do ściany lub podłogi.

Który model toalety separującej Separett wybrać na działkę?

Polecamy takie modele toalet kompostujących:

  • Separett Villa 9000 – pracuje tylko na prądzie 230 V oraz posiada wentylator dwubiegowy,
  • Separett Villa 9011 – pracuje na prądzie zmiennym 230V lub prądzie stałym 12 V i posiada wentylator jednobiegowy,

[product id="47,48"]

 

Jeżeli nadal nie wiesz jaka toaleta najlepiej sprawdzi się na Twojej działce napisz do nas na email toyka@toyka.pl lub zadzwoń na nr 602 23 29 20

toalety turystyczne wybór

Działamy zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy. W zakresie BHP wspierają nas Szkolenia BHP Online.

Komentarze do wpisu (6)

8 stycznia 2019

Dzięki za artykuł. Bardzo mi pomógł w wyborze!

24 lutego 2019

Super! Bardzo dobrze napisane

14 marca 2019

Dziękuję. Toaleta już wybrana!

2 kwietnia 2019

Dużo opcji, ale już wiem, co wybrać. Majówko - nadchodzę!

26 maja 2021

Dzięki zaoszczędziłem 1000 pln

29 września 2021

Toaleta turystyczna wygrywa na działce. Może te suche to jakaś nowość, ale jak na razie pozostanę przy swojej

Submit
Blog wpisy
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl