Czy toaleta turystyczna śmierdzi? 0

Czy toaleta turystyczna śmierdzi? Wiele osób przed zakupem toalety turystycznej zadaje sobie pytanie czy będzie się z niej wydobywać nieprzyjemny zapach. Ma to znaczenie, kiedy np. chcemy wstawić toaletę do domku letniskowego i podejrzewamy, że nieprzyjemny zapach będzie nam przeszkadzać w odpoczynku. Nic bardziej mylnego – przy zachowaniu podstawowych zasad higieny toalet turystycznych nie wydobywa się z nich żaden zapach – są kompletne bezwonne.

Jak sobie radzić z nieprzyjemnym zapachem z toalety turystycznej? Higiena toalet turystycznych.

Nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć, więc w tym przypadku o wiele lepiej jest od razu dbać o higienę toalety turystycznej i nie dopuścić do wydobywania się jakiegokolwiek zapachu. Należy przestrzegać dwóch podstawowych zasad: opróżniać toaletę nie rzadziej niż raz w tygodniu oraz stosować odpowiednie płyny Thetford. O ile opóźnianie nie stanowi problemu, o tyle płynów należy używać zgodnie z ich przeznaczaniem. Są dwa rodzaje płynów: do stosowania na co dzień oraz do czyszczenia toalety.

Płyny do stosowania na co dzień

Na co dzień należy korzystać z dwóch płynów – jeden wlewać do górnego zbiornika toalety turystycznej Thetford (w kolorze różowym), drugi wlewać do dolnego zbiornika na nieczystości (w kolorze zielonym lub niebieskim). Dozowanie płynów zostało opisane w oddzielnym artykule, jednak w największym skrócie należy je dawkować w poniższy sposób:

  • płyn do górnego zbiornika na wodę czystą – 150 ml na 20-litrowy zbiornik + zapełnić zbiornik
  • płyn do górnego zbiornika na wodę czystą – 120-150 ml na 20-litrowy zbiornik + dolać 2 litry wody

Płyn w górnym zbiorniku odświeża oraz zwiększa skuteczność wody do spłukiwania, a dodatkowo utrzymuje toaletę w higienicznym stanie pozostawiając na ściankach toalety ochronną warstwę płynu. Płyny w dolnym zbiorniku eliminują nieprzyjemne zapachy, zapobiega gromadzeniu się gazów, wspomaga rozpuszczanie się zawartości oraz ułatwia utrzymanie zbiornika w czystości. Płyny do górnego zbiornika Płyny do górnego zbiornika mają kolor różowy i są to: Aqua Rinse Plus lub Campa Rinse Plus.

[product id="60,59"]

Płyny do dolnego zbiornika Płyny do dolnego zbiornika mają kolor zielony i są to: Aqua Kem Green lub Campa Green lub niebieski i są to: Aqua Kem Green lub Campa Green. Płyny w kolorze niebieskim są dostępne również w wersji do wymagających – o pięknym zapachu lawendy (Aqua Kem Blue Lavender) oraz o konsystencji stałej w saszetkach (Aqua Kem Blue Sachets).

[product id="57,56,63,136,53"]

Zestawy płynów do toalety turystycznej W ofercie mamy również ekonomiczne zestawy płynów do używania na co dzień:

[product id="158,137"]

Płyny do czyszczenia toalety turystycznej

O podstawową higienę toalety turystycznej należy dbać tak samo jak o higienę toalety w domu, czyli również należy ją czyścić. Nie wolno jednak korzystać ze środków dostępnych w drogeriach, ponieważ toaleta turystyczna jest zrobiona z tworzywa sztucznego i żrące środki uszkodzą jej powierzchnię – toaleta zostanie zniszczona, pożółknie i może utracić szczelność. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup Zestawu do czyszczenia toalet turystycznych Thetford, który jest dostępy w obniżonej cenie. W zestawie znajdziesz:

  • Aqua Rinse Spray 500 ml - środek do stosowania na wewnętrzną stronę muszli sedesowej toalety przed lub po spłukaniu toalety
  • Toilet Bowl Cleaner 750 ml - specjalny środek przeznaczony do mycia muszli klozetowej toalety przenośnej (nie zawiera substancji żrących jak ogólnodostępne środki do toalet)
  • Smar Seal Lubricant 200 ml - środek do pielęgnacji i ochrony uszczelek w toalecie turystycznej, w szczególności w sezonie zimowym
  • Cassette Tank Cleaner 1 l - środek do czyszczenia wnętrza dolnego zbiornika toalety na nieczystości
  • Bathroom Cleaner 500 ml - spray w postaci aktywnej piany do czyszczenia całej toalety turystycznej (bardzo fajny płyn nawet do korzystania w domu – sami korzystamy)

[product id="149, 54"]

 

Gdzie można umieścić toaletę turystyczną, żeby nie śmierdziało?

Aby mieć pewność, że z toalety turystycznej Thetford na pewno nie będzie wydobywać się nieprzyjemny zapach należy ją umieścić w środku w domku, jednak w osobnym pomieszczeniu (przeznaczonym na łazienkę i/lub toaletę), najlepiej z oknem. Takie umiejscowienie toalety Thetford na działce pozwoli na ograniczenie strefy łazienkowej od pozostałej części domu, pozwoli na ewentualne przewietrzenie pomieszczenia, a dodatkowo zapewni nam komfort korzystania z toalety, zbliżony do komfortu, jaki mamy w domu. Toaletę oczywiście można również umieścić poza domkiem (na zewnątrz), jednak należy pamiętać o odpowiedniej konserwacji i jej zabezpieczeniu, jeżeli chcemy ją zostawić na zimę w nieogrzewanym miejscu.

 

toalety turystyczne

Uwaga! Wszelkie prawa autorskie należą do firmy Toyka Poland Sp. z o.o. – jakiekolwiek wykorzystywanie, kopiowanie itd. będzie ścigane na drodze prawnej.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Blog wpisy
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl