Promocje
Aqua Kem Blue 2 l niebieski płyn Thetford
Aqua Kem Blue 2 l niebieski płyn Thetford
57,20 zł 50,00 zł 46,50 zł 40,65 zł
szt.
Aqua Kem Blue 2 l LAVENDER niebieski płyn Thetford o zapachu lawendy
Aqua Kem Blue 2 l LAVENDER niebieski płyn Thetford o zapachu lawendy
57,20 zł 50,00 zł 46,50 zł 40,65 zł
szt.
Aqua Kem Blue Sachets 450g Thetford
Aqua Kem Blue Sachets 450g Thetford
61,50 zł 53,00 zł 50,00 zł 43,09 zł
szt.
Campa Green 2 l zielony płyn Thetford
Campa Green 2 l zielony płyn Thetford
54,00 zł 51,66 zł 43,90 zł 42,00 zł
szt.
Thetford Campa Potti XGL toaleta turystyczna przenośna chemiczna
Thetford Campa Potti XGL toaleta turystyczna przenośna chemiczna
258,30 zł 246,00 zł 210,00 zł 200,00 zł
szt.
Thetford Campa Potti XG toaleta turystyczna przenośna chemiczna
Thetford Campa Potti XG toaleta turystyczna przenośna chemiczna
246,00 zł 236,00 zł 200,00 zł 191,87 zł
szt.
Czy toaleta turystyczna śmierdzi? 0

Czy toaleta turystyczna śmierdzi? Wiele osób przed zakupem toalety turystycznej zadaje sobie pytanie czy będzie się z niej wydobywać nieprzyjemny zapach. Ma to znaczenie, kiedy np. chcemy wstawić toaletę do domku letniskowego i podejrzewamy, że nieprzyjemny zapach będzie nam przeszkadzać w odpoczynku. Nic bardziej mylnego – przy zachowaniu podstawowych zasad higieny toalet turystycznych nie wydobywa się z nich żaden zapach – są kompletne bezwonne.

Jak sobie radzić z nieprzyjemnym zapachem z toalety turystycznej? Higiena toalet turystycznych.

Nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć, więc w tym przypadku o wiele lepiej jest od razu dbać o higienę toalety turystycznej i nie dopuścić do wydobywania się jakiegokolwiek zapachu. Należy przestrzegać dwóch podstawowych zasad: opróżniać toaletę nie rzadziej niż raz w tygodniu oraz stosować odpowiednie płyny Thetford. O ile opóźnianie nie stanowi problemu, o tyle płynów należy używać zgodnie z ich przeznaczaniem. Są dwa rodzaje płynów: do stosowania na co dzień oraz do czyszczenia toalety.

Płyny do stosowania na co dzień

Na co dzień należy korzystać z dwóch płynów – jeden wlewać do górnego zbiornika toalety turystycznej Thetford (w kolorze różowym), drugi wlewać do dolnego zbiornika na nieczystości (w kolorze zielonym lub niebieskim). Dozowanie płynów zostało opisane w oddzielnym artykule, jednak w największym skrócie należy je dawkować w poniższy sposób:

  • płyn do górnego zbiornika na wodę czystą – 150 ml na 20-litrowy zbiornik + zapełnić zbiornik
  • płyn do górnego zbiornika na wodę czystą – 120-150 ml na 20-litrowy zbiornik + dolać 2 litry wody

Płyn w górnym zbiorniku odświeża oraz zwiększa skuteczność wody do spłukiwania, a dodatkowo utrzymuje toaletę w higienicznym stanie pozostawiając na ściankach toalety ochronną warstwę płynu. Płyny w dolnym zbiorniku eliminują nieprzyjemne zapachy, zapobiega gromadzeniu się gazów, wspomaga rozpuszczanie się zawartości oraz ułatwia utrzymanie zbiornika w czystości. Płyny do górnego zbiornika Płyny do górnego zbiornika mają kolor różowy i są to: Aqua Rinse Plus lub Campa Rinse Plus.

[product id="60,59"]

Płyny do dolnego zbiornika Płyny do dolnego zbiornika mają kolor zielony i są to: Aqua Kem Green lub Campa Green lub niebieski i są to: Aqua Kem Green lub Campa Green. Płyny w kolorze niebieskim są dostępne również w wersji do wymagających – o pięknym zapachu lawendy (Aqua Kem Blue Lavender) oraz o konsystencji stałej w saszetkach (Aqua Kem Blue Sachets).

[product id="57,56,63,136,53"]

Zestawy płynów do toalety turystycznej W ofercie mamy również ekonomiczne zestawy płynów do używania na co dzień:

[product id="158,137"]

Płyny do czyszczenia toalety turystycznej

O podstawową higienę toalety turystycznej należy dbać tak samo jak o higienę toalety w domu, czyli również należy ją czyścić. Nie wolno jednak korzystać ze środków dostępnych w drogeriach, ponieważ toaleta turystyczna jest zrobiona z tworzywa sztucznego i żrące środki uszkodzą jej powierzchnię – toaleta zostanie zniszczona, pożółknie i może utracić szczelność. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup Zestawu do czyszczenia toalet turystycznych Thetford, który jest dostępy w obniżonej cenie. W zestawie znajdziesz:

  • Aqua Rinse Spray 500 ml - środek do stosowania na wewnętrzną stronę muszli sedesowej toalety przed lub po spłukaniu toalety
  • Toilet Bowl Cleaner 750 ml - specjalny środek przeznaczony do mycia muszli klozetowej toalety przenośnej (nie zawiera substancji żrących jak ogólnodostępne środki do toalet)
  • Smar Seal Lubricant 200 ml - środek do pielęgnacji i ochrony uszczelek w toalecie turystycznej, w szczególności w sezonie zimowym
  • Cassette Tank Cleaner 1 l - środek do czyszczenia wnętrza dolnego zbiornika toalety na nieczystości
  • Bathroom Cleaner 500 ml - spray w postaci aktywnej piany do czyszczenia całej toalety turystycznej (bardzo fajny płyn nawet do korzystania w domu – sami korzystamy)

[product id="149, 54"]

 

Gdzie można umieścić toaletę turystyczną, żeby nie śmierdziało?

Aby mieć pewność, że z toalety turystycznej Thetford na pewno nie będzie wydobywać się nieprzyjemny zapach należy ją umieścić w środku w domku, jednak w osobnym pomieszczeniu (przeznaczonym na łazienkę i/lub toaletę), najlepiej z oknem. Takie umiejscowienie toalety Thetford na działce pozwoli na ograniczenie strefy łazienkowej od pozostałej części domu, pozwoli na ewentualne przewietrzenie pomieszczenia, a dodatkowo zapewni nam komfort korzystania z toalety, zbliżony do komfortu, jaki mamy w domu. Toaletę oczywiście można również umieścić poza domkiem (na zewnątrz), jednak należy pamiętać o odpowiedniej konserwacji i jej zabezpieczeniu, jeżeli chcemy ją zostawić na zimę w nieogrzewanym miejscu.

 

toalety turystyczne

Uwaga! Wszelkie prawa autorskie należą do firmy Toyka Poland Sp. z o.o. – jakiekolwiek wykorzystywanie, kopiowanie itd. będzie ścigane na drodze prawnej.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl