Jak i czym czyścić toaletę turystyczną – preparaty do toalet turystycznych i przenośnych Therford 0
Jak i czym czyścić toaletę turystyczną – preparaty do toalet turystycznych i przenośnych Therford

Każda toaleta niezależnie od jej przeznaczenia (domowa czy turystyczna) wymaga regularnego czyszczenia. Co do tego stwierdzenia nikt raczej nie ma żadnych wątpliwości. Nie wszyscy wiedzą jednak, że sposób czyszczenia i środki do dezynfekcji toalet domowych, turystycznych i przenośnych nie są takie same. Popularny Domestos, którego używasz w domu, może spowodować uszkodzenie tworzywa, z którego zrobione są toalety turystyczne. Jakich więc środków należy użyć do czyszczenia toalety turystycznej?

Obowiązkowe środki chemiczne do stosowania ciągłego do czyszczenia toalety turystycznej

O ile częstotliwość czyszczenia toalety turystycznej zależy od twoich osobistych preferencji dotyczących czystości i higieny, o tyle niektóre środki chemiczne muszą być stosowane zawsze, jeśli chcesz korzystać z toalety przenośnej. Są to płyny wlewane do zbiornika wody czystej i zbiornika na nieczystości.

Płyny do toalety do zbiornika na nieczystości

W celu utrzymania zbiornika toalety turystycznej w czystości, rozpuszczania fekaliów i zapobiegania nieprzyjemnym zapachom konieczne jest stosowanie zawsze i bez wyjątków płynów do zbiornika na nieczystości takich jak Aqua Kem Green lub Aqua Kem Blue. Płyn taki należy wlać do zbiornika na nieczystości. Preparat Aqua Kem Blue jest również dostępny w wygodniejszej formie saszetek, które pozwalają uniknąć dokładnego odmierzania płynu i problemów z dozowaniem.

Preparaty do zbiornika na nieczystości dostępne w naszym sklepie internetowym:

[product id="56,62,136,53,162"]

 

Płyny do toalety do zbiornika wody czystej

W celu odświeżenia i zwiększenia skuteczności czystej wody do spłukiwania należy użyć płynu do toalet turystycznych Aqua Rinse Plus, który ułatwia utrzymanie higieny i pozostawia ochronną warstwę na ściankach muszli.

Preparaty do zbiornika wody czystej dostępne w naszym sklepie internetowym:

[product id="60"]

 

Środki do czyszczenia toalet turystycznych do regularnego stosowania

Jak wspomnieliśmy już we wstępie, do mycia toalet przenośnych nie należy stosować środków chemicznych używanych w domu. Chcąc mieć pewność, że toaleta turystyczna posłuży nam przez długi czas, najlepiej wybrać oryginalne środki czyszczące producenta toalet Thetford.

Płyny do czyszczenia misy toaletowej

Do czyszczenia misy toaletowej warto użyć płynu Toilet Bowl Cleaner, który działa jak „Domestos dla toalet przenośnych”. Usuwa kamień, zapewnia czysty wygląd muszli i pozostawia przyjemny zapach.

Preparaty do do czyszczenia misy toaletowej dostępne w naszym sklepie internetowym:

[product id="67"]

 

Płyny do czyszczenia zbiornika na nieczystości toalety

Choć do zbiornika na nieczystości regularnie dodawany jest płyn do rozpuszczania fekaliów, a sam zbiornik jest opróżniany, nie eliminuje to całkowicie konieczności jego czyszczenia. 2-3 razy w roku należy użyć płynu Cassette Tank Cleaner, który usuwa osady wapienia.

Preparaty do czyszczenia zbiornika na nieczystości dostępne w naszym sklepie internetowym:

[product id="66"]

 

Płyny do czyszczenia plastikowych powierzchni toalet turystycznych

Do mycia powierzchni plastikowych należy użyć łagodnego środka, który jej nie uszkodzi. Takim środkiem jest spray Bathroom Cleaner, który przyjmuje formę aktywnej piany.

Preparaty do czyszczenia plastikowych powierzchni toalet dostępne w naszym sklepie internetowym:

[product id="68"]

 

Smar do konserwacji uszczelek w toaletach turystycznych

Co jakiś czas warto nasmarować uszczelki w toalecie turystycznej, by zadbać o ich konserwację. Stosowanie do tego celu domowych środków takich jak wazelina lub oleje roślinne nie jest najlepszym pomysłem ze względu na ryzyko uszkodzenia uszczelek. Zamiast tego polecamy smar Seal Lubricat przeznaczony specjalnie do uszczelek w toaletach turystycznych.

Smar do konserwacji uszczelek w toaletach turystycznych dostępny w naszym sklepie internetowym:

[product id="69"]

 

Wielu klientów pyta nas o sposób użycia i dozowanie poszczególnych środków. Informacje na ten temat znajdują się na opakowaniach preparatów. Pamiętaj jednak, by zawsze dokładnie przeliczyć podane proporcje, biorąc pod uwagę rozmiar i pojemność twojej toalety.

Wszystkie środki do toalet turystycznych.

toalety turystyczne

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Blog wpisy
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl