Toaleta turystyczna - jak działa? 4
Toaleta turystyczna - jak działa?
 

toalety turystyczne jaką wybrać

Budowa toalety turystycznej

Toaleta turystyczna, chemiczna to przenośna toaleta kompaktowych rozmiarów. Dzięki niewielkim wymiarom, z powodzeniem przewozić można ją zarówno w kamperze, przyczepie kempingowej, jak i zwykłym samochodzie. Jest to najpopularniejsza opcja toalety na działce, czy w innych miejscach z ograniczonym dostępem do toalety oraz bieżącej wody.

Zarówno budowa, jak i mechanizm działania toalety turystycznej jest bardzo prosty. Toaleta turystyczna składa się z dwóch zbiorników.

Zbiornik górny toalety turystycznej

Pełni funkcję zbiornika na wodę czystą do spłukiwania nieczystości i jest jednocześnie muszlą klozetową z deską sedesową. W zależności od wybranego modelu, jego pojemność może się wahać od 10 do 15 litrów. Spłukiwanie nieczystości odbywa się tutaj przy użyciu ręcznej pompki zlokalizowanej z boku zbiornika (pompki mieszkowej lub tłoczkowej). W droższych modelach spotkać można się z pompką elektryczną na baterie (toaleta przenośna Thetford 565 Ellectric).

Zbiornik dolny

Dolny zbiornik pełni funkcję pojemnika na nieczystości i jest wyposażony w rurę spustową, przez którą nalewa się płyn i odrobinę wody oraz opróżnia zawartość toalety. Jego pojemność może wynosić od 12 do 21 litrów.

Obydwa zbiorniki są połączone ze sobą przy pomocy mechanizmu, który działa na zasadzie „kliku” - jest bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze. Opróżniając taką toaletę w punkcie zrzutu nieczystości, wystarczy, że odłączymy dolny zbiornik.

Płyny chemiczne do toalety turystycznej

Zasada działania toalety chemicznej opiera się o wstępne rozpuszczanie nieczystości już w zbiorniku urządzenia. Do tego celu niezbędne są specjalne chemikalia. Do wyboru mamy dwa ich rodzaje:

Płyny do górnego zbiornika wody czystej

Płyn dolewany do wody czystej ułatwia spłukiwanie i rozpuszczenie nieczystości pozostałych na muszli klozetowej. Utrzymuje również toaletę w higienicznym stanie, ponieważ pozostawia na ściankach muszli warstwę ochronną. Do górnego zbiornia toalet przenośnych Thetford należy stosować płyny koloru różowego z naszej oferty.

Płyny do dolnego zbiornika na nieczystości

Płyn dolewany do zbiornika na nieczystości rozpuszcza zgromadzoną w nim treść, ułatwiają późniejsze opróżnienie. Dodatkowo eliminuje on nieprzyjemne zapachy. Do dolnego zbiornika zależy stosować płyny koloru niebieskiego lub zielonego z naszej oferty.

Obydwa płyny można kupić w zestawie o obniżonej cenie.

Dodatkowe materiały eksploatacyjne do toalety turystycznej

By proces rozpuszczania nieczystości przebiegał w sposób prawidłowy, zastosować należy również specjalny papier toaletowy do toalet turystycznych, który cechuje się łatwością rozpuszczania się.

Polecamy toalety turystyczne - produkty:

Uwaga: Ostatnie dni promocji

[product id="89,88"]

 

Polecamy toalety turystyczne - gotowe zestawy:

Uwaga: Ostatnie dni promocji

[product id="153,150"]

 

toalety turystyczne wybór

Szukasz toalety przenośnej kabinowej?

Jeżeli szukasz toalety przenośnej, kabinowej zapraszamy do zakładki toalety przenośne

Obejrzyj film jak działa toaleta turystyczna na YouTube:

Komentarze do wpisu (4)

29 sierpnia 2019

Dziękuję za pomoc w wyborze. Świetny artykuł!

26 listopada 2019

Polecam XGL! Dzięki za pomoc.

5 września 2020

Fajnie ale chyba nie opróżniłbym "brudnego" zbiornika...

31 stycznia 2022

SUPER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Submit
Blog wpisy
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl