Toaleta turystyczna - jak działa? 3
Toaleta turystyczna - jak działa?
 

toalety turystyczne jaką wybrać

Budowa toalety turystycznej

Toaleta turystyczna, chemiczna to przenośna toaleta kompaktowych rozmiarów. Dzięki niewielkim wymiarom, z powodzeniem przewozić można ją zarówno w kamperze, przyczepie kempingowej, jak i zwykłym samochodzie. Jest to najpopularniejsza opcja toalety na działce, czy w innych miejscach z ograniczonym dostępem do toalety oraz bieżącej wody.

Zarówno budowa, jak i mechanizm działania toalety turystycznej jest bardzo prosty. Toaleta turystyczna składa się z dwóch zbiorników.

Zbiornik górny toalety turystycznej

Pełni funkcję zbiornika na wodę czystą do spłukiwania nieczystości i jest jednocześnie muszlą klozetową z deską sedesową. W zależności od wybranego modelu, jego pojemność może się wahać od 10 do 15 litrów. Spłukiwanie nieczystości odbywa się tutaj przy użyciu ręcznej pompki zlokalizowanej z boku zbiornika (pompki mieszkowej lub tłoczkowej). W droższych modelach spotkać można się z pompką elektryczną na baterie (toaleta przenośna Thetford 565 Ellectric).

Zbiornik dolny

Dolny zbiornik pełni funkcję pojemnika na nieczystości i jest wyposażony w rurę spustową, przez którą nalewa się płyn i odrobinę wody oraz opróżnia zawartość toalety. Jego pojemność może wynosić od 12 do 21 litrów.

Obydwa zbiorniki są połączone ze sobą przy pomocy mechanizmu, który działa na zasadzie „kliku” - jest bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze. Opróżniając taką toaletę w punkcie zrzutu nieczystości, wystarczy, że odłączymy dolny zbiornik.

Płyny chemiczne do toalety turystycznej

Zasada działania toalety chemicznej opiera się o wstępne rozpuszczanie nieczystości już w zbiorniku urządzenia. Do tego celu niezbędne są specjalne chemikalia. Do wyboru mamy dwa ich rodzaje:

Płyny do górnego zbiornika wody czystej

Płyn dolewany do wody czystej ułatwia spłukiwanie i rozpuszczenie nieczystości pozostałych na muszli klozetowej. Utrzymuje również toaletę w higienicznym stanie, ponieważ pozostawia na ściankach muszli warstwę ochronną. Do górnego zbiornia toalet przenośnych Thetford należy stosować płyny koloru różowego z naszej oferty.

Płyny do dolnego zbiornika na nieczystości

Płyn dolewany do zbiornika na nieczystości rozpuszcza zgromadzoną w nim treść, ułatwiają późniejsze opróżnienie. Dodatkowo eliminuje on nieprzyjemne zapachy. Do dolnego zbiornika zależy stosować płyny koloru niebieskiego lub zielonego z naszej oferty.

Obydwa płyny można kupić w zestawie o obniżonej cenie.

Dodatkowe materiały eksploatacyjne do toalety turystycznej

By proces rozpuszczania nieczystości przebiegał w sposób prawidłowy, zastosować należy również specjalny papier toaletowy do toalet turystycznych, który cechuje się łatwością rozpuszczania się.

Polecamy toalety turystyczne - produkty:

Uwaga: Ostatnie dni promocji

[product id="89,88"]

 

Polecamy toalety turystyczne - gotowe zestawy:

Uwaga: Ostatnie dni promocji

[product id="153,150"]

 

toalety turystyczne wybór

Szukasz toalety przenośnej kabinowej?

Jeżeli szukasz toalety przenośnej, kabinowej typu toi toi zapraszamy do zakładki toalety przenośne typu toi toi

Obejrzyj film jak działa toaleta turystyczna na YouTube:

Komentarze do wpisu (3)

29 sierpnia 2019

Dziękuję za pomoc w wyborze. Świetny artykuł!

26 listopada 2019

Polecam XGL! Dzięki za pomoc.

5 września 2020

Fajnie ale chyba nie opróżniłbym "brudnego" zbiornika...

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl