Toaleta turystyczna - jak działa? 0
Toaleta turystyczna - jak działa?
Toaleta turystyczna, chemiczna to przenośna lub przewozowa, kompaktowych rozmiarów toaleta. Dzięki niewielkim wymiarom, z powodzeniem przewozić można ją zarówno w camperze, przyczepie kempingowej, jak i zwykłym samochodzie.

Zarówno budowa, jak i mechanizm działania takiego urządzenia jest bardzo prosty. W jego skład wchodzą dwa pojemniki:

  • Górny, który jest jednocześnie muszlą klozetową ze zintegrowaną deską sedesową, pełni funkcję zbiornika na wodę czystą. W zależności od wybranego modelu, jego pojemność może się wahać od 20 do 40 litrów. Spłukiwanie nieczystości odbywa się tutaj przy użyciu ręcznej, ciśnieniowej pompki zlokalizowanej z boku zbiornika. W droższych modelach spotkać można się z pompką elektryczną, lecz wymaga to podłączenia toalety do 12 V instalacji prądowej samochodu albo przyczepy.
  • Dolny zbiornik pełni funkcję pojemnika na fekalia i jest wyposażony w rurę spustową. Jego pojemność może wynosić od 15 do nawet 50 litrów.

Oba elementy są połączone ze sobą przy pomocy szyn montażowych albo zawiasów. Opróżniając taką toaletę w punkcie zrzutu nieczystości, wystarczy, że odłączymy dolny zbiornik.

Zasada działania toalety chemicznej opiera się o wstępne rozpuszczanie nieczystości już w zbiorniku urządzenia. Do tego celu niezbędne są specjalne chemikalia. Do wyboru mamy dwa ich rodzaje:

  • Płyn dolewany do wody czystej, którego zadaniem jest ułatwienie spłukiwania i rozpuszczenie nieczystości pozostałych na muszli klozetowej.
  • Płyn dolewany do zbiornika na nieczystości, który rozpuszcza zgromadzoną w nim treść, ułatwiają późniejsze opróżnienie.

Oba środki mają na celu możliwie jak najbardziej skuteczną likwidację przykrych zapachów. By proces rozpuszczania nieczystości przebiegał w sposób prawidłowy, zastosować należy również specjalny papier toaletowy do toalet chemicznych, który cechuje się łatwością rozpuszczania się.

Bogaty wybór wysokiej jakości w atrakcyjnych cenach toalet chemicznych znajdziemy na stronie o toaletach turystycznych .

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl