Toaleta do domku mobilnego tiny house 0
Toaleta do domku mobilnego tiny house

Czym jest domek mobilny tiny house?

Tiny house to malutki domek. Przyjmuje się, że jest to domek ok. 37-metrowy i zazwyczaj jest zbudowany na kołach (przyczepie). Taki domek może zostać przetransportowany i postawiony nawet w miejscach, które nie posiadają bieżącej wody czy przyłącza do kanalizacji. Domki typu tiny house posiadają nawet do 8 miejsc noclegowych.

Toaleta w domku mobilnym tiny house

W domku holenderskim musi być zamontowana specjalna toaleta, która nie wymaga przyłącza do kanalizacji – musi być mobilna jak cały mobilny domek tiny house. Domki w odróżnieniu do kamperów mają zapewnić taki komfort użytkowania, aby korzystający mieli poczucie przebywania we własnym domu. Dodatkowo toaleta powinna być ekologiczna i nie wymagać np. dostępu do punktów zrzutu nieczystości. Doatego w domkach holenderskich tiny house sprawdzą się toalety Separett.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze toalety do domku holenderskiego typu tiny house?

Wybierając toaletę do domku modułowego tiny house warto wziąć pod uwagę swoje wymagania w zakresie komfortu, ekologii oraz budżetu. Ważnym kryterium wyboru toalety jest również jej rozmiar – tiny house to malutki domek, więc toaleta jest w nim relatywnie niewielka, a każdy przedmiotu musi być przemyślany i dobrze zaprojektowany.

Jaką toaletę zamontować w domku mobilnym typu tiny house?

Zazwyczaj w domku typu tiny house montowane są toalety Separett Villa 9010 lub 9000. Nie ma co ukrywać – to najlepszy wybór toalety do domku mobilnego. Toalety Separet Villa 9010 i 9000 to toalety separujące, które oddzielają nieczystości płynne i stałe. Nieczystości stałe trafiają do biodegradowalnego worka, który po upływie czasu może zostać wykorzystany jako nawóz pod niespożywcze rośliny, natomiast nieczystości płynne są wyprowadzane wężem poza domek. Wtedy mogą trafić do wiadra (lub można zakupić EjektorTank firmy Separett). Rozwodniony mocz stanowi doskonały nawóz w formie zraszacza np. do trawy.

Z uwagi na rosnące zainteresowanie domkami modułowymi, domkami typu holenderskiego firma Separett postanowiła stworzyć toaletę separującą Separett Tiny®. Główną zaletą toalety Separett Tiny® jest jej rozmiar – toaleta jest o wiele mniejsza niż opisane wyżej Separett Villa, co przy domkach modułowych ma ogromne znaczenie. Toaleta Separett Tiny® również jest toaletą separującą nieczystości stałe i płynne. Model z odprowadzeniem moczu na zewnątrz działa identycznie jak opisana wcześniej Villa, natomiast warto spojrzeć na model z pojemnikiem na mocz. Ta toaleta sama magazynuje nieczystości płynne, które możemy wykorzystać w dowolnym momencie.

Model Separett Tiny® został również wyposażony w osłonę, która zakrywa zawartość toalety. Dodatkowo w toalecie Separett Tiny® wykorzystywane są mniejsze, biodegradowalne worki.

Uprzedzając pytania – toalety Separett Villa oraz Separett Tiny® nie śmierdzą – zostały wyposażone w bardzo wydajny (a jednak cichy) wiatraczek.

[product id="48,47,194,195"]

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Blog wpisy
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl