Wynajem toalet przenośnych 0
Wynajem toalet przenośnych

Kiedy warto wynająć toaletę przenośną?

Nierzadko stajemy przed dylematem – kupić czy wynająć. W przypadku wynajmu toalet przenośnych to wszystko zależy od tego, czego potrzebujemy. Jeśli potrzebujesz swojej toalety to powinieneś ją kupić. Jeśli natomiast jest to toaleta, która jest potrzebna tylko okazjonalnie – np. toaleta przenośna na koncert to lepiej ją wynająć. Taka samo lepszym pomysłem może się okazać wynajęcie toalety przenośnej na budowę.

Jakie są przepisy dotyczące toalet przenośnych?

Przepisy regulują miejsce postawienia toalety przenośnej. Toaleta przenośna musi zostać postawiona min. 5 metrów od budynku, min. 2 metry od ogrodzenia i min. 15 metrów od studni. Toaletę należy również regularnie opróżniać, ponieważ nieprzyjemnych zapach może przeszkadzać innym osobom. Aby zneutralizować zapach można stosować specjalny środek chemiczny – Thetford Aqua Kem Blue Lavender. Wystarczy wlać 60 ml preparatu Thetford Aqua Kem Blue Lavender, aby nie tylko zneutralizować zapach, ale też cieszyć się przyjemnym zapachem lawendy.

Warto wspomnieć, że w niektórych sytuacjach regulacje dotyczące liczby toalet, ich ustawienia i wyposażenia, a także częstotliwości serwisu toalet przenośnych jest uwzględniony w umowie (np. na czas koncertu) i musi być przestrzegany.

Jak często robić serwis toalet przenośnych? Jak często należy czyścić toalety przenośne?

Pytanie o częstotliwość czyszczenia toalet przenośnych pojawia się bardzo często i możemy odpowiedzieć tylko „to zależy”. Serwis toalet przenośny jest uzależniony od tego, ile osób korzysta z toalety, a także jakie są wymagania – czy jest to koncert, budowa, czy miejsce publiczne. Na to jak często należy opróżniać toaletę przenośna ma wpływ pogoda – niestety latem należy robić to częściej.

Jak są wyposażone toalety przenośne?

Standardowa toaleta przenośna ma po prostu zbiornik na nieczystości, antypoślizgową podłogę i dach przepuszczający światło. Istnieje wiele rodzajów toalet przenośnych. Toalety przenośne mogą być wyposażone również w pisuar i umywalkę. Wyposażenie toalety przenośnej jest zależne od potrzeb i wymagań klienta. Nie można zapominać, że w toalecie przenośnej musi być miejsce na zawieszenie papieru toaletowego. Oczywiście papier toaletowy Aqua Soft powinien w niej być do użytku osób korzystających. Jeśli toaleta jest wyposażona w umywalkę to właściciel powinien napełnić zbiornik na wodę i uzupełniać mydło.

Gdzie trzeba postawić toaletę przenośną?

Jak już zostało wspomniane – przepisy regulują usytuowanie toalet przenośnych. Toaleta przenośna musi zostać postawiona min. 5 metrów od budynku, min. 2 metry od ogrodzenia i min. 15 metrów od studni. Jednak ważne jest, aby toaleta była postawiona w miejscu umożliwiającym jej serwis – tak, aby wóz asenizacyjny miał, jak opróżnić toaletę przenośną.

Dla kogo jest toaleta przenośna?

Toaleta przenośna ustawiana jest na koncertach, czy w miejscach publicznych. Toalety przenośne muszą być postawione w miejscach bez dostępu do kanalizacji, np. na budowie. Coraz więcej osób decyduje się ustawić toaletę przenośna na ogródkach działkowych. Obserwujemy zwiększone zainteresowanie toaletami przenośnymi wśród rolników i sadowników, którzy chcą zadbać o swoich pracowników.

Ile kosztuje wypożyczenie toalety przenośnej?

Koszt wypożyczenia toalety przenośnej zależy od czasu, wyposażenia i częstotliwości jej serwisowania. Średnio należy liczyć ok. 180 zł netto za tydzień użytkowania toalety przenośnej przy wynajmie krótkoterminowym i ok. 450 zł netto za miesiąc przy wynajmie długoterminowym.

Ile kosztuje serwis toalety przenośnej?

Serwis toalety przenośnej zazwyczaj jest w cenie wynajmu. Wynajmując toaletę otrzymujesz już usługę serwisu toalety przenośnej w cenie i wybierasz okres, co ile dni trzeba serwisować toaletę przenośną.

Gdzie można wypożyczyć toaletę przenośną?

Na rynku jest wiele firmy oferujących wynajem toalety przenośnej. Ważne jest, żeby wybrać ofertę wynajmu toalety przenośne dopasowaną pod siebie. Warto zwrócić uwagę na model wypożyczanej toalety przenośnej, jej wyposażenie, a także częstotliwość serwisu. Jednym z czynników decydującym o wyborze najkorzystniejszej oferty jest cena.

Czy toalety przenośne dostępne są w małych miastach?

Z góry zakładamy, że wynajem toalet przenośnych jest dostępny tylko w dużych miastach. A to nie prawda - wynajem toalet przenośnych jest również dostępny w małych miastach. Toalety są dostarczane tam, gdzie życzy sobie tego klient, natomiast należy pamiętać, że niektóre firmy od wynajmu toalet pracują tylko lokalnie, np. w jakiś regionie czy województwie.

Kto odpowiada za wypożyczoną toaletę przenośną?

Jeśli wypożyczasz toaletę przenośną to jesteś za nią odpowiedzialny. Pojawia się pytanie – co zrobić, gdy ktoś zniszczy wypożyczoną toaletę przenośną. Zniszczenie toalety przenośnej z wypożyczalni będzie się wiązało z koniecznością uiszczenia kary. Możesz uniknąć dodatkowych opłat, jeśli zapłacisz za ubezpieczenie toalety przenośnej na wynajem.

Ile kosztuje naprawa toalety przenośnej?

Koszty naprawy toalety przenośnej zależą do tego, co zostało popsute. Niestety niektórych części toalety przenośnej nie da się naprawić i wtedy będzie trzeba kupić nową toaletę przenośną. Koszty naprawy pokryje ubezpieczyciel, jeśli ubezpieczysz wypożyczoną toaletę przenośną.

Czym różnią się od siebie modele toalet przenośnych?

Modele toalet przenośnych różnią się wyposażeniem. Standardowym wyposażeniem każdej toalety przenośnej jest zbiornik na nieczystości. W innych modelach może znajdować się również pisuar, a nawet umywalka. Każda toaleta przenośna ma również uchwyt na papier toaletowy, czy wskaźnik wolne-zajęte.

Jak jest zbudowana toaleta przenośna?

Toaleta przenośna ma szczelny zbiornik na nieczystości, do którego należy nalać trochę wody oraz specjalne płyny neutralizujące. Toaleta przenośna ma również ściany, drzwi wejściowe z możliwością zamknięcia od środka, antypoślizgową podłogę oraz dach przepuszczający światło. Dodatkowe elementy, jak pisuar, czy umywalka nie muszą się znajdować w toalecie – ich obecność zależy od modelu toalety.

Toaleta przenośna – kupić czy wypożyczyć?

Pytanie czy lepiej kupić czy wypożyczyć toaletę przenośną jest względne. Jeśli wiesz, że toaletę potrzebujesz na chwilę to może lepiej wypożyczyć. Jeśli na stałe lub na dłużej to przelicz koszty wynajmuj i koszty zakupu w ujęciu min. 6-letnim. Toaletę przenośną możesz zawsze sprzedać na rynku wtórnym.

Na ile wynająć toaletę przenośną? Wynajem długoterminowy toalety przenośnej

Toaletę przenośną należy wynająć na cały okres, kiedy będzie Ci potrzebna. Jeśli budowa domu została zaplanowana na 4 miesiące to masz obowiązek zapewnić pracownikom toaletę przez cały okres trwania prac.

Jakie toalety przenośne są na koncertach? Wynajem krótkoterminowy toalety przenośnej

Organizator imprez masowych musi zapewnić uczestnikom toalety oraz miejsce do umycia rąk. Bardzo często zwraca się do firmy wynajmującej toalety przenośne i wypożycza je na czas trwania koncertu wraz z regularnym serwisem. Przy wynajmie krótkoterminowym warto zapewnić również osoby do regularnego sprawdzania czystości toalet przenośnych i uzupełniania papieru toaletowego.

Należy pamiętać, żeby toalet przenośnych było odpowiednio dużo, aby ludzie nie musieli stać zbyt długo w kolejkach. Dobrym rozwiązaniem wtedy jest ustawienie wolnostojących umywalek, czyli takich które umieszczone są poza toaletą przenośną. Wtedy użytkownik musi wyjść z toalety, aby umyć ręce, co skraca czas jego pobytu w toalecie przenośnej o ok. 30 sekund i ogranicza kolejki.

Czy toaleta przenośna śmierdzi?

Toalety przenośne w miejscach publicznych kojarzą nam się z nieciekawym zapachem. Jednakże to czy toaleta przenośna śmierdzi zależy tylko od częstości serwisu, wykorzystywania specjalnych płynów oraz… użytkowników.

Zalecamy wykorzystanie płynu Aqua Kem Blue Lavender w celu neutralizacji zapachów z toalety przenośnej, a także ich regularny serwis.

Jak uruchomić wodę w toalecie przenośnej? Umywalka w toalecie przenośnej

Umywalka w toalecie przenośnej wykorzystuje wodę z wmontowanego zbiornika. Bardzo często, aby woda poleciała z kranu umywalki w toalecie przenośnej należy przycisnąć stopą specjalny pedał. W niektórych modelach toalet przenośnych umywalka ma zbiornik umieszczony na ściance. Wtedy wystarczy przekręcić gwint i woda leci. Nie należy zapominać o zakręceniu wody.

Natomiast jeżeli szukasz toalety przenośnej typu toaleta turystyczna to tylko w sklepie internetowym Toyka

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Blog wpisy
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl